Breaking News

Veryga ir Karbauskis

LVŽS negali patylėt – siūlo šiemet atsisakyt egzaminų. Ir ne tik

Šiandien LVŽS nusprendė surengti spaudos konferencija dėl kovos su COVID. Nepatinka A. Verygai ir R. Karbauskiui esamas karantinas ir prasideda siūlymai. Labai tikėtina, kad valdantieji nelabai gilinsis į jų siūlymus, tad visa šita spaudos konferencija, tikėtina, nukreipta į rinkėjus, siekiant reabilituoti savo reitingus.

Pirmos kritikos strėlės – dėl uždaryto verslo. Taip, tai skaudi tema daugumai, tačiau prisiminus pavasarį – uždarytas buvo kone visas verslas, išskyrus maisto prekes. Net ir odontologai. Aišku, imama teisintis nežinojimu ir apsaugos priemonių trūkumu.

Judėjimo ribojimai tik per šventes

Anot R. Karbauskio, LVŽS būtų judėjimo ribojimus įvedus tik per šventes – Kalėdas, Naujus metus, nes tik tada žmonės juda vieni pas kitus. Ko gero LVŽS pirmininkas penktadienio ir sekmadienio vakarais nebuvo išvažiavęs iš miesto – srautas net ir šaltais savaitgaliais yra gerokai didesnis nei darbo dienomis.

„Reikia nustoti imituoti tą judėjimo ribojimą“, sako R. Karbauskis. Šitoje vietoje turiu sutikti, kad daug kas imituojama, tačiau ar čia tikrai valdžios kaltė, ar pačių žmonių? Kuomet prasidėjo griežtesnė kontrolė ir imta bausti važinėjančius be rimtos priežasties, imitacija tapo labiau realybe. Populiarūs kaimai, esantys prie ežerų ir kitose patraukliose vietose, ištuštėję, palygint su savaitgaliais ne karantino metu.

A. Veryga pritaria (nieko keisto), jog uždaryti kelius per šventes ir priduria, jog esant lokaliam COVID plitimui taip pat galima būtų uždaryti miestą ar rajoną (kaip buvo su Nemenčine).

Keliama problema, kad žmonės miestuose renkasi viename taške, pvz. Vingio parke, nes nori būti gryname ore, nori pasivaikščioti, su rogutėmis ir pan. Šioje vietoje, manau, skaudžiausia yra Alytui ir Panevėžiui, nes šių miestų savivaldybės yra pačios mažiausios pagal plotą. Vilnius, Kaunas, Klaipėda – gausybė vietų, kur žmonės gali rinktis, išlaikydami atstumo, tačiau dauguma renkasi ten, kur jiems labiausiai patinka, kur jie įpratę, ir, žinoma, pradeda pykti dėl baudų.

Grąžinti verslą į darbą

Verslo grąžinimas – tema, kuri aktuali tiek pačiam verslui, tiek klientams, tiek ir valstybei. Šiandien apie tai turėtų kalbėti ir valdantieji, ekspertai. Visgi šiek tiek keista, kad net ir gana stambūs verslai vis dar kalba apie gresiančius bankrotus ir t. t. Kelionių agentūros, viešbučiai, autobusų nuoma ir pan. – tikrai rizikos grupė, tačiau kodėl apie bankrotus kalba ir prekyba? Tik va pabandykite užsisakyti kompiuterių dalių, statybos prekių, buitinės technikos, baldų – kaip buvo problemos su pristatymu, taip ir liko.

Logiškas A. Verygos siūlymas – ilginti prekybos laiką, o ne trumpinti. Tačiau trumpina ne kas kitas, kaip pats verslas, nes jiems neapsimoka. Kažkodėl tik apie viešąjį transportą nekalba – miestuose piko metu viešas transportas kažkodėl pilnas taip pat, kaip ir ne per karantiną. Beje, vienus ilgina, kitus trumpina – siūlo atvėrus kavines alkoholio pardavimus trumpinti, kad girti mažiau bendrautų.

Egzaminai nereikalingi?

A. Veryga paminėjo, kad pernai vaikams buvo labai sunku laikyti egzaminus, o sėdėjimas namuose ir mokymasis per nuotolį problemos nesprendžia. Dėl to siūlo mokytojus skiepyti vienus pirmųjų. Ex ministro siūlymas „pradėti grąžinti tuos, kurių tėvai persirgę“ yra labai savanaudis. Įsivaizduokite kaip vyks pamokos tiems, kurie negalės ateiti į mokyklas? Ar mokytojai dirbs 2 etatais? Jei už dvigubą atlyginimą tai gal ir bus savanorių kamikadzių, bet už tą patį – naivu. Paminėta konferencijoje buvo tai, kad sunkumų patiriantys jau grįžo į mokyklas, tačiau iš tiesų jie mokykloje tiesiog jungiasi į tą patį zoom’ą ar teams’ą ir mokosi, tik tiek, kad ne namuose, kur, pavyzdžiui, nėra galimybių prisijungti, yra daug vaikų ar kitos bėdos.

A. Verygos siūlymas atsisakyti egzaminų – kulminacija. Papildomas stresas, sunku pasiruošti – argumentai nuliniai, o alternatyvų – jokių. Puikus pasiūlymas, pasakytų dvejetukininkas dvyliktokas.

Vakcinacija

A. Veryga kritikuoja skiepijimus apsiskaičiuojant ir paskiepijant nedirbančius medicinos srityje. Tik ar dėl to kaltas karantinas ir jo valdymas, ar sukčiai, kaip kad „Ambulansas“ vadovas ir jo chebra? Apie vakcinaciją spekuliuoti galima daug, bet kai tiekėjai nevykdo savo įsipareigojimų ir pažadų, labai sunku ką ir beplanuoti. Buvęs ministras siūlo daugiau kalbėti apie vakcinavimo planus, o ne tai, kad tas ar anas buvo paskiepytas nors neturėjo teisės, tačiau esu beveik tikras, kad taip padarius ir viešinant tik tai, kas yra teigiamo ar planai, būtų daug kritikos, jog nutylimi neigiami atvejai, trūkumas ir t.t.

A. Veryga siūlo vakcinacijai pasitelkti ir kariuomenę. Vien tai, kad buvo paleista antis apie priverstinį skiepijimą pasitelkiant kariuomenę, jos pagalbos verčiau atsisakyti arba skirti tik KAM reikmėms – kyla didelė rizika, jog tai tik atbaidys dalį žmonių.

Tik kodėl LVŽS būdami valdančiaisiais nesugebėjo žmonių išauklėti be draudimų?