Breaking News

Nuvirtęs medis

Ne kelininkus žiema užklupo netikėtai, o elektrikus

Kasmet gausiau pasnigus ar pašalus kritikos strėlės lekia kelininkų link. Šiemet be jų neapsieita, nors keliai buvo valomi pusė velnio. Žinoma, tik pagrindiniai. Visi kiti – jei lieka laiko, noro ar galimybių. Tik gyventojų kiemai užmiršti, bet čia jau turėtų būti gyventojų, namų administratorių ar bendrijų pirmininkų rūpestis. Deja, kai kurie gyventojai net ir mokėdami už kiemo priežiūrą nemažus pinigus sulaukia atsakymo – nespėjame, sugedo technika ar pan. Tokiems galiu pasiūlyt keisti prižiūrintį asmenį ar įmonę. O valstybinės reikšmės keliai ar pagrindinės miestų gatvės prižiūrimos palygint neblogai. Bet kritikuot kažką reikia ir šį kartą tos kritikos nusipelnė elektrikai.

Patys ESO vakar (sausio 28 d.) skelbė, kad be elektros yra apie 11 tūks. naudotojų (jie rašė vartotojų, bet aš tai elektrą naudoju, o ne vartoju). Prioritetą prijungti atgal taiko tiems, kurie buvo atjungti naktį iš sausio 25 į sausio 26 d. Nuo trijų iki keturių dienų be elektros po kiek gausesnio sniego? Jūs rimtai? ESO, susipirkot krūvą naujų caddy, kurie iki elektros linijų neprivažiuoja? Dalį paslaugų perdavėt rangovams, kurie atrodo kaip iš po vakar ir vis tiek neturit resursų?

Gyventojų kiemuose esančius medžius ESO ir/ar jų rangovai apgeni kaip pirmą kartą pjūklą rankose laikydami, bet prie magistralinių linijų nesugeba pušų sutvarkyt? Aišku, labai patogu suverst kaltę ant labai sunkaus sniego. Na, nelengvas jis, yra ką veikt su kastuvu pasimosikuot, bet apie tai buvo įspėta kelios dienos prieš ir buvo galima numatyt, kad bus bėdos pietuose ir pietryčiuose.

Kadangi antras prioritetas yra tos vietos, kur daugiau namų ūkių neturi gyventojai, tai gyvenantiems vienkiemiuose gali tekti be elektros pabūti ir savaitę. Ar tai normalu dabar? Na, pasnigo 2 paras, nukrito keli medžiai, sutvarkyti nutrūkusią elektros liniją užima ganėtinai nedaug laiko, bet net ir ~200 brigadų nesugeba spręsti problemų efektyviai. Matomai, gedimai yra kur kas rimtesni, nes kai kur elektros linijų būklė yra labai abejotina ir pritaikyta tiems laikams, kai namuose buvo 3 kW įvadas, veikė 3 lemputės po 60 W ir geriausiu atveju šaldytuvas su televizoriumi. Šiandien neturėdami elektros kai kurie ir iš namų išvažiuot negali, elektromobiliai dar gana greit išsikrauna.