Breaking News

Mokiniai klasėje

24 mokiniai klasėje – ok, 1 pirkėjas ir 1 pardavėjas – rizika

Portalų antraštėse ir straipsniuose vis užsimenama apie prioritetą atverti mokyklas, ypač pradinukams, Facebook’o komentaruose mamos raudą, kad su savo vaikais nesusitvarko, o e-mokymas užaugins idiotus (šiaip tėvų pareiga vaikus auginti, jei ką). Be abejo vaikams reikia socialinių kontaktų, sunkiau mokytis online (ypač mažiausiems), bet pradinukai grįš į klases, kur jų bus 24 + mokytojas (kai kur dar ir jo padėjėjas). Tuo tarpu maža sėklų parduotuvė, kuriai dabar prasideda pats darbymetis (tiems, kas nesiorientuoja sodininkystėje – sėklų pirkimas ir daigininimas jau prasideda), net ir turėdama atskirą įėjimą ir galimybę per kelias kontakto minutes aptarnauti vieną klientą, dirbti negali ir yra eilėje už mokyklų.

Vyresnės klasės gal palauks, tik abiturientai eis anksčiau – jų gali būti klasėje net iki 30 (bent jau pagal Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimą Nr. 682) – 30 žmonių vienoje patalpoje nuo 8 ryto iki +-14 val. O dvyliktokai dar ir atskirai nuo savo klasės mokosi kai kurių dalykų, priklausomai nuo savo pasirinkimų, tad nemažoje mokykloje tarpusavyje kontaktuos grubiai ~120 mokinių + keliolika mokytojų. Ar tai netaps naujais židiniais, kaip kad yra darželiuose? Taps. Anksčiau ar vėliau. Laimė, mokytojų skiepijimas jau labai lėtai, bet prasideda. Visgi, mokiniai kol kas skiepų negaus, tad jie gali būti viruso taxi į namus vyresniems tėvams, seneliams ar kitiems šeimos nariams, su kuriais jie gyvena. Be viso to, net ir dabar, galiojant griežtoms karantino sąlygoms, kiemuose netrūksta vaikų, paaugliai susitikinėja su savo draugais.

O demotyvuoti tinginiai ir mokykloje sėkmingai tingės, tik gal bent kažką išgirs kai mokytojas fiziškai pasiekiamas ir pasiekiantis, o ne užmutintas ir fone paleistas Warcraftas, CS’as ar dar koks žaidimas. Tuo tarpu motyvuotiems ir gabiems vaikmas nuotolinis mokymas tik suteikia naujas galimybes ir kur kas efektyvesnį laiko planavimą.